Ataki rwy kulszowej? Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić

Ataki rwy kulszowej? Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić

Masz problemy z kręgosłupem i nie wiesz, gdzie się zgłosić po pomoc? Przewlekły ból w okolicy lędźwiowej to zmora dzisiejszych czasów. Zadbaj o ruch, wykonuj codziennie ćwiczenia rozciągające i odwiedź specjalistę. Sprawdź, kto pomoże ci w procesie leczenia.

Czym jest rwa kulszowa?

Zapalenie nerwu kulszowego to niezwykle częsta przypadłość, która dotyka wiele osób, w tym ludzi w bardzo młodym wieku. Siedzący tryb życia, zbyt mało ruchu, oraz nieleczone schorzenia kręgosłupa, mogą przyczyniać się do nadmiernego ucisku na nerw, co w efekcie powoduje stan zapalny. Ten objawia się przede wszystkim silnym bólem w okolicy pośladka, który promieniuje do kolana lub kostki. Pacjenci, którzy cierpią na zapalenie rwy, mają problem z poruszaniem się, swobodnym wstawaniem i siadaniem.

Jak wygląda leczenie rwy kulszowej?

Leczenie rwy kulszowej opiera się w dużej mierze o farmakoterapię. W takim przypadku przepisywane są niesteroidowe leki przeciwzapalne, które zniwelują objawy i pomogą pacjentowi uśmierzyć ból. To jednak nie wszystko. Chcąc zapobiec kolejnym atakom, dobrym wyborem jest regularna współpraca z fizjoterapeutą. Ćwiczenia oraz masaże mogą skutecznie obniżyć częstotliwość ataków, oraz zniwelować ich dotkliwość. To doskonała wiadomość dla osób, które od lat zmagają się ze schorzeniami układu ruchu.

Twój podolog Warszawa

Dbając o swój kręgosłup, nie zapominaj o stopach. Okazuje się bowiem, że nieleczone schorzenia, jak haluksy, wrastające paznokcie i inne dolegliwości, mogą rzutować na całą postawę twojego ciała. Dlaczego? Przyczyna jest prosta, starając się chodzić bez uczucia bólu, obciążasz pozostałe stawy, które ułożone nieprawidłowo mogą generować stany zapalne. W takim przypadku podolog (Warszawa) może okazać się najlepszym ratunkiem. Jeżeli podczas chodzenia odczuwasz dyskomfort i dolegliwości bólowe, umów się na konsultację. Czasem jedna wizyta może całkowicie odmienić twoje samopoczucie.

Psycholog Kraków – zgłoś się po pomoc

Czy wiesz, że nieleczone objawy bólowe mogą rzutować nie tylko na twoje samopoczucie fizyczne, ale również psychiczne? Ciągły ból może generować zmęczenie, rozdrażnienie i senność. Chcąc kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, odwiedź odpowiedniego specjalistę. Psycholog (Kraków) z całą pewnością pomoże ci zniwelować negatywne emocje i nauczyć się rozwiązywać zaistniałe problemy. Wysłucha twoich bolączek i nakieruje na rozwiązania, których do tej pory sam nie dostrzegałeś. Pamiętaj, pomoc jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy, że o nią poprosisz.