Bóle brzucha u dziewczynki. Jak znaleźć diagnozę?

Bóle brzucha u dziewczynki. Jak znaleźć diagnozę?

Twoja córeczka coraz częściej skarży się na uciążliwe i męczące bóle brzucha, a tobie już brakuje pomysłów, jak jej pomóc? Z całą pewnością nie obejdzie się zatem bez wizyty u specjalisty. Jeśli dręczy cię rodzicielski niepokój, sprawdź, jakie mogą być główne przyczyny tego typu dolegliwości!

Przedwczesne miesiączkowanie

Pierwszą rzeczą, o której pomyśli z pewnością każda mama, próbując znaleźć przyczynę bólu brzucha swojej córki, są kwestie ginekologiczne. Zdarza się bowiem, że dziewczynki dojrzewają zbyt szybko, co wiąże się ze zmianami w układzie rozrodczym i silnym bólem. Co można zrobić, aby pomóc sobie i dziecku? Oczywiście dać się do specjalisty. Dobry i sprawdzony ginekolog, Opole czy Warszawa – w każdym mieście znajdziesz świetnych lekarzy, którzy mają doskonałe podejście do najmłodszych pacjentów! Nie musisz obawiać się zatem, że twoja córka zostanie poddana trudnym badaniom. Czasem wystarczy wywiad połączony z USG.

Problemy o podłoży psychologicznym

Zdarza się również, że przewlekłe i długotrwałe bóle brzucha u dzieci mają podłoże psychologiczne. Na fakt ten może wpływać wiele czynników: przemęczenie, stres w szkole czy po prostu uwarunkowania genetyczne i skłonności do przereagowywania trudnych sytuacji. Co zrobić, jeśli masz podejrzenie, że w przypadku twojej córeczki jest podobnie? Oczywiście należy udać się na wizytę do specjalisty. Wcześniej możesz porozmawiać ze swoim dzieckiem i postarać się wybadać, czy nie mierzy się ono z jakimiś poważnymi problemami, o których po prostu boi ci się szczerze powiedzieć. Czasem rozmowa i ulga, którą przynosi, może zdziałać prawdziwe cuda. Co ważne, przewlekłe bóle brzucha występują często w przypadku autyzmu. Profesjonalna i szybka diagnoza autyzmu, Kraków czy Warszawa – w każdym mieście znajdziesz doskonałych specjalistów, którzy wam pomogą!

Nieodpowiednia dieta

Powodem częstych i poważnych bólów w jamie brzusznej może być również nieodpowiednia dieta. Zwróć uwagę na to, jak odżywia się twoja córka. O ile w domu może spożywać zdrowe posiłki przygotowywane przez ciebie, o tyle w szkole może korzystać z ofert sklepiku i jeść np. zbyt dużo słodyczy lub słonych przekąsek. Warto również wziąć pod uwagę różnego rodzaju alergie pokarmowe, które mogą zacząć pojawiać się właśnie we wczesnym wieku. Najlepiej zacząć od wykonania badań krwi i testów alergicznych: na gluten, laktozę i inne składniki. Alergie powodują bowiem poważne bóle, a w dalszej kolejności również wiele innych problemów, dlatego zdecydowanie nie warto bagatelizować tej kwestii.