Jak przygotować się do porodu?

Jak przygotować się do porodu?

Narodziny dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Każda kobieta powinna zatem odpowiednio przygotować się do porodu. Zapoznanie się z tematem, nauka radzenia sobie ze skurczami oraz znajomość przebiegu porodu może znacznie zmniejszyć stres związany z porodem. Jak zatem przygotować się do porodu? Sprawdź!

Zajęcia w szkole rodzenia

Do porodu oraz wejścia w rolę rodzica pomoże nam przygotować się szkoła rodzenia Warszawa. Zorganizowane zajęcia to idealne miejsce, aby znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań związanych z porodem, a także opieką nad niemowlęciem. W szkole rodzenia nauczysz się, jak radzić sobie ze skurczami, a także przećwiczysz strategię, aby być gotowym do narodzin dziecka. Dodatkowo, podczas zajęć zdobędziesz wiedzę na temat karmienia piersią. Nauczyć się, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi oraz jak trzymać je podczas karmienia. W szkole rodzenia mile widziani są również ojcowie, którzy także mogą dowiedzieć się wiele przydatnych rzeczy.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać przed porodem?

Przed porodem niezwykle istotne są ćwiczenia dna miednicy, które pozwalają wzmocnić jego mięśnie. Są one bardzo obciążone zarówno w trakcie ciąży, jak i podczas porodu. Trening mięśni dna miednicy pomoże poradzić sobie z rosnącą wagą dziecka. Dzięki ćwiczeniom, o wiele szybciej regenerują się po porodzie i pomagają uniknąć ryzyka związanego z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Polega to na występowaniu wycieku moczu podczas kichania, kaszlu czy w trakcie wysiłku. Ćwiczenia dna miednicy powinny wykonywać wszystkie kobiety w ciąży, niezależnie od wieku, nawet te bardzo młode. Warto zatem skonsultować się z terapeutą uroginekologii, który da nam wskazówki i nauczy nas, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy.

Masaż krocza przed porodem - korzyści

Masaż krocza jest jednym ze sposobów przygotowania dróg rodnych do porodu. Zmniejsza także ryzyko pęknięcia krocza. Jego zadaniem jest uelastycznienie tkanek oraz rozluźnienie okolic pochwy. Masaż krocza sprawi, że w czasie porodu łatwiej będzie ignorować uczucie rozciągania podczas porodu, a także może odrobine zmniejszyć odczuwanie bólu. Jest to zatem bardzo skuteczny sposób na przygotowanie się do porodu. W sieci znajdziemy wiele informacji na temat tego, jak odpowiednio masować krocze. Jeśli jednak mamy wątpliwości, możemy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który z pewnością udzieli nam odpowiednich informacji.