Jak zadbać o swoje zdrowie?

Jak zadbać o swoje zdrowie?

Schorzenia kręgosłupa nie zawsze są łatwe do zdiagnozowania. W większości przypadków mamy do czynienia z bólami niespecyficznymi, które ciężko sprecyzować technikami obrazowania, nie można wówczas wykryć żadnej patologii strukturalnej jako źródła dolegliwości. Każdorazowo jednak kręgosłup wymaga szczególnej uwagi z terapeutycznego punktu widzenia. Rehabilitacyjne zajęcia mające na celu usunięcie bólu to czasami za mało. Trzeba wówczas uruchomić zespół sprawdzonych praktyk fizjoterapeutycznych.

Fizjoterapia kręgosłupa – Wrocław

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się bólu i polepszenie jakości życia jest fizjoterapia kręgosłupa (Wrocław). Ta ma na celu maksymalną poprawę mobilności pacjenta oraz wyeliminowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Warto pamiętać, że nieprawidłowa postawa czy ucisk wywołany przez skrzywienie jednego z odcinków może rzutować nie tylko na ból pleców. Pacjenci niezwykle często uskarżają się również a pojawiające się bóle głowy. Zaburzenia równowagi, drętwienie kończyn oraz ogólne złe samopoczucie. Zapoznaj się z ofertą i zadbaj nie tylko o swoje zdrowie, ale również swoich najbliższych.

Na czym polega integracja sensoryczna?

U wielu osób wciąż pojawiają się różnego rodzaju zaburzenia sensoryczne, które skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Chcąc temu zapobiegać i działać terapeutycznie, wykorzystuje się specjalne programy zajęć korekcyjnych. Uwzględnione w nich zadania ruchowe powinny determinować pacjenta do rozwijania koordynacji, aktywować ruchowo oraz wzmacniać siłę mięśni i stawów. Najczęściej ćwiczenia tego rodzaju opierają się również na wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, który można nabyć w sklepach z zaopatrzeniem rehabilitacyjnym. Przykładem może być dysk sensoryczny, czyli dmuchana poduszka, wspomagając aktywne siedzenie i pozwalająca przybierać prawidłową pozycję ciała podczas siedzenia. Nie jest wszak dla nikogo tajemnicą, że siedzący tryb życia sprzyja wzmożonemu napięciu mięśni przykręgosłupowych, co może bezpośrednio prowadzić do deformacji kręgosłupa. Zajęcia sensoryczne pozwalają na wymierne zmniejszenie napięcia mięśni i pozbycie się bólów w okolicy kręgosłupa.

Diagnoza integracji sensorycznej Kraków

Zanim zdecydujesz się na zajęcia, niezbędna będzie diagnoza integracji sensorycznej (Kraków). Tą z powodzeniem wykonasz w specjalistycznym punkcie, gdzie pod opieką psychologów oraz pedagogów otrzymasz stosowne zalecenia, oraz interpretację badań. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji w przypadku nadwrażliwości na dotyk, nadmiernej agresji, problemów z utrzymaniem równowagi lub opóźnieniami w osiąganiu zdolności ruchowych.