Kiedy warto skonsultować się z lekarzem?

Kiedy warto skonsultować się z lekarzem?

Nasze zdrowie powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Lekceważenie dolegliwości może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Jeśli zauważymy u siebie pewne niepokojące objawy, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Specjalista przeprowadzi niezbędne badania, a także wdroży odpowiednie leczenie. Kiedy warto skonsultować się z lekarzem?

Miewasz częste bóle głowy? Zgłoś się do lekarza

Częste bóle głowy mogą znacznie utrudniać nam codzienne funkcjonowanie. Jeśli zauważysz, że pojawiają się one dość często, warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który przyprowadzi wywiad, a także skieruje nas na wizyty z odpowiednimi specjalistami, na przykład neurologiem. Taki lekarz specjalista przeprowadzi niezbędne badania, jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Najczęstszą przyczyną silnych bólów głowy jest migrena. Leczenie odbywa się za pomocą odpowiednich leków przepisanych przez lekarza lub toksyny botulinowej.

Antykoncepcja awaryjna - co warto wiedzieć?

Powszechnie stosowane środki antykoncepcyjne nie dają 100% pewności działania. Skuteczną alternatywą jest antykoncepcja awaryjna, która może być pomocna wtedy, gdy partnerzy obawiają się niechcianej ciąży. Działanie tak zwanej tabletki "dzień po" polega na zatrzymaniu owulacji, co uniemożliwia dojście do zapłodnienia. Warto wspomnieć, że antykoncepcja nie przerywa ciąży, jeśli zdążyło już do zapłodnienia dojść. W jaki sposób dostępna jest antykoncepcja awaryjna? Recepta wydawana jest przez ginekologa, ale także każdego lekarza pierwszego kontaktu. Możliwe jest także otrzymanie recepcji po konsultacji online ze specjalistą. Po odbytej konsultacji, recepta wysyłana jest sms-em w ciągu kilku godzin.

Kiedy warto udać się do podologa?

Mimo, że podolog nie jest lekarzem, który ukończył studia medyczne, to jest specjalistą, który może być pomocny w przypadku wielu dolegliwości. Dodatkowo, posiada on odpowiednie szkolenia podologiczne, a także niezbędną wiedzę z zakresu podologii oraz współpracuje z lekarzami, takimi jak dermatolog, ortopeda czy chirurgami. Podolog jest specjalistą z zakresu leczenia chorób stóp. Warto zgłosić się na konsultacje, jeśli posiadamy odciski, kurzajki, zrogowacenia, zmiany kostne, halluksy czy objawy grzybicy stóp. Przeprowadzi on niezbędny wywiad, przyjrzy się naszemu przypadkowi i zaplanuje odpowiednie leczenie. Niekiedy może ono wymagać zabiegu lub stosowania odpowiednich kremów.