Konsultacja lekarska - kiedy warto z niej skorzystać?
Regularne badania, a także wizyty u lekarza, kiedy zauważymy u siebie niepokojące objawy mogą uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Warto pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach szybka interwencja lekarska może uratować nam zdrowie lub pomoże uniknąć długiego i uciążliwego leczenia. W jakich przypadkach warto zatem skorzystać z konsultacji lekarskiej? Sprawdź!
Miewasz bóle głowy? Zgłoś się do specjalisty!
Bóle głowy to przypadłość, która dotyka wiele osób. Bez konsultacji z lekarzem i przeprowadzeniu odpowiednich badań bóle mogą się nasilać i utrudniać nam codzienne funkcjonowania. Ból głowy może mieć różne podłoże. Niekiedy jest związana z długotrwałym stresem lub związana z wadami kręgosłupa. Jedną z najczęstszych przyczyn silnych bólów głowy jest również migrena. Leczenie tej przypadłości jest często wyzwaniem dla lekarzy. Metod jest wiele, a po konsultacji ze specjalistą z pewnością otrzymamy pomoc, odpowiednie leki oraz wszelkie wskazówki, jak radzić sobie z migrenowym bólem głowy.
Kiedy warto udać się do podologa?
Podolog nie jest lekarzem, który ukończył studia medyczne, jednak jest specjalistą, który może okazać się pomocny w przypadku wielu schorzeń. Taka osoba posiada odpowiednie szkolenia podologiczne, a także współpracuje z lekarzami z dziedziny dermatologii, chirurgii czy diabetologii. Podolog zajmuje się leczeniem chorób stóp. Na konsultacje do tego specjalisty zgłaszają się osoby cierpiące na takie schorzenia, jak wrastające paznokcie, odciski, haluksy, grzybica stóp czy zmiany kostne. Po konsultacji, podolog zaplanuje przebieg leczenia. Może też zlecić dodatkowe badania lub konsultacje z odpowiednimi lekarzami. Może on również przeprowadzić niezbędny zabieg lub zalecić stosowanie odpowiednich kremów czy maści.
Antykoncepcja awaryjna - wszystko, co musisz wiedzieć!
Powszechnie znane i stosowane środki antykoncepcyjne nie dają 100% ochrony przed zajściem w ciąże. Jeśli obawiasz się zajścia w ciążę, skuteczną alternatywą jest antykoncepcja awaryjna. Recepta w tym przypadku może być przepisana nie tylko przez ginekologa, ale również każdego lekarza pierwszego kontaktu. Niezbędna jest jednak konsultacja ze specjalistą, która może się odbyć telefonicznie lub online. Lekarz przeprowadzi z nami odpowiedni wywiad, a recepta zostanie do nas przesłana sms-em. Antykoncepcja awaryjna to nic innego, jak tak zwana tabletka "dzień po", której zadaniem jest zatrzymanie owulacji, przez co nie dochodzi do zapłodnienia.