Nie tylko płeć piękniejsza

Nie tylko płeć piękniejsza

Przyjęło się mówić, że zdecydowanie bardziej o swój wygląd dbają kobiety. Oczywiście, jeszcze kilkanaście lat temu takie stwierdzenie miałoby rację bytu. Nie można jednak nie zauważyć zdecydowanej zmiany widocznej w w ciągu ostatnich kilku wiosen. Mężczyźni mają także dużo argumentów, aby móc zachwycać inne osoby swoją prezencją.

Coś więcej niż jednorazowa maszynka

Broda najczęściej kojarzyła się jeszcze jakiś czas temu ze Świętym Mikołajem lub brakiem jakiejkolwiek ogłady i zadbania. Warto jednak zauważyć, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób bardzo skupia się na wyhodowaniu zarostu. Olejki do golenia zastąpiono takimi, które bardziej dbają o pielęgnację odpowiednio przystrzyżonej brody. Zdecydowanie takie rozwiązanie nie oznacza, że nie należy dbać o swój zarost. Przynajmniej raz na kilka tygodni należy udać się do wyspecjalizowanego barbera, który ma bardzo duże doświadczenie we właściwym strzyżeniu naszej brody. Nie można także zapominać o regularnej pielęgnacji oraz rzecz jasna dbaniu o właściwy kształt naszego zarostu poprzez utrzymywanie odpowiednich konturów.

Różne opcje w garderobie

Znacznie większe możliwości pielęgnacji twarzy to nie jedyne zmiany, jakie zachodzą w codziennym wyglądzie mężczyzn. Warto również zwrócić uwagę na zdecydowany wzrost opcji przy okazji wybierania odpowiedniej stylizacji pod kątem ubioru. Kiedyś narzucano niezwykle rygorystyczne granice pod kątem tego, jak powinna wyglądać szafa. Dres z automatu oznaczał uprawianie sportu, do biura należało chodzić wyłącznie w garniturze lub przynajmniej marynarce, a jedynymi odpowiednimi spodniami do spędzania wolnego czasu są jeansy. Obecnie podchodzi się zdecydowanie bardziej liberalnie do takich granic. Krawaty z jedwabiu mogą się komponować z białymi trampkami na wesele, a w miejscu pracy bez problemu możemy zameldować się w niezobowiązującym swetrze.

Stabilne podstawy

Nie wszyscy mają chęć eksperymentować ze wszystkimi częściami garderoby. Czasami jesteśmy zmuszeni komponować stylizacje z konkretnymi spodniami czy koszulami, co nie leży w naturze znacznej części mężczyzn. Przy okazji butów i skarpetek sprawy mają się nieco inaczej. Założenie oryginalnych kolorów obuwia może nie tylko wyglądać zjawiskowo. Coraz więcej osób każdej płci chciałoby wyrażać siebie w rozmaity sposób, także przez ubiór. Kolorowe trampki mogą stanowić pewnego rodzaju manifest. W pełni pokojowa forma aprobaty bądź dezaprobaty wobec wydarzeń na świecie na butach to coś, z czego chętnie korzysta coraz więcej osób.