Wady postawy, jak radzić sobie z bólem?

Wady postawy, jak radzić sobie z bólem?

Nieprawidłowa postawa, wiele godzin spędzonych w pozycji stojącej lub siedzącej może prowadzić do wielu schorzeń w tym kręgosłupa i stóp. Jak radzić sobie z poszczególnymi dolegliwościami i zniwelować pojawiający się ból? Udaj się do specjalisty, który dobierze odpowiednie leczenie!

Czym jest i jak się objawia zapalenie rwy kulszowej?

Jak sama nazwa wskazuje zapalenie rwy kulszowej to stan zapalny występujący w obrębie nerwu kulszowego. Następuje na skutek nacisku wynikającego z wad postawy oraz nieprawidłowej postawy ciała. Atak rwy kulszowej objawia się silnym i przeszywającym bólem w okolicy pośladka, który promieniuje, poczynając od odcinka lędźwiowego kręgosłupa, aż do stopy. Chcąc wdrożyć prawidłowe leczenie i profilaktykę, niezbędne będzie wykonanie badania, jakim jest rezonans magnetyczny, prześwietlenie i tomograf komputerowy, które zobrazują dokładnie przyczynę bólu i pomogą ustalić przebieg dalszego postępowania.

Jak wygląda leczenie rwy kulszowej?

Leczenie rwy kulszowej polega przede wszystkim na wykonywaniu serii zabiegów rehabilitacyjnych mających na celu przywrócenie sprawności pacjenta. Stan zapalny można oczywiście zniwelować lekami, jednak brak jakichkolwiek działań fizjoterapeutycznych sprawi, że problem będzie nawracać. Wśród zabiegów warto skorzystać z nastawiania, masażu tkanek głębokich oraz serii ćwiczeń, które rozluźnią spięte mięśnie.

Kiedy potrzebny ci jest podolog Warszawa?

Podologia to dziedzina, która z każdym rokiem zyskuje coraz większą grupę zwolenników. Główny wpływ ma na to rosnąca świadomość pacjentów na temat własnego zdrowia oraz potrzeb. Jakim zakresem leczenia i profilaktyki zajmuje się podolog (Warszawa)? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że podolog to osoba zajmująca się schorzeniami stóp. To właśnie dlatego możesz się do niego udać, gdy problem dotyczy twoich paznokci tj. wrastających krawędzi, które ranią wał paznokciowy, onycholizy, czyli oddzielania się paznokcia od macierzy, czy pojawiających się zniekształceń w postaci haluksów utrudniających chodzenie i noszenie wybranych modeli obuwia.

Jak wygląda leczenie u podologa?

Gabinet podologiczny w  Warszawie oferuje szeroki zakres usług mających na celu poprawę  stanu zdrowia twoich stóp oraz ich wyglądu. Wśród nich znajdziesz szereg zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, możliwość skorzystania z masaży oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych, które są często nieodłącznym elementem właściwej rekonwalescencji. Zapoznaj się z proponowanym zakresem świadczeń i dobierz ten, którego potrzebujesz.